Festival EuBea a oceňovanie projektov Bea World je najväčšou event a live comm udalosťou v Európe. Od tohto roka už nielen v Európe.

Naše členské agentúry sa na festival ako aj na zmeranie síl so zahraničnou konkurenciou prihlasujú už pravidelne. V podstate pravidlom sa stalo aj to, že nejaké to ocenenie donesú, čím sa navzájom tešíme z toho, že jediná skutočne na BTL zameraná profesionálna pôda, do ktorej naše práce prihlasujeme, ich hodnotí ako schopné obstáť v boji so zahraničnými projektami. A ich budgetmi.

Toho roku sa na EuBea udeje jedna zásadná vec. Festival a oceňovanie projektov naberá už nie len európsky, ale celosvetový rozmer, mení sa na Bea World. S tým súvisí niele globálne zameranie prezentácií, ale aj možnosť zapájania sa a súťaženia eventových agentúr z celého sveta. Radi by sme povzbudili nielen naše členské agentúry, ale aj ostatné event a live comm agentúry, aby si zmerali svoje sily z tými najlepšími. Pozitív na zúčastnení sa je hneď niekoľko. V prvom rade – v prípade nominácie či dokonca výhry – ide o dosť dobrú reklamu. Festival však ponúka možnosť stretnúť sa s profesionálmi, kolegami z brandže, a to z celého sveta! Porota je taktiež z celého sveta, pričom ide o ľudí, ktorí vo svojich firmách – zväčša celosvetovo pôsobiacich – majú silné slovo. Je fajn (s)poznať ich.

Z nášho – lokálneho, slovenského – pohľadu, je zásadný aj fakt, že nominácia či výhra v súťaži môže aj u nás doma poukázať na to, že robíme profesionálnu prácu a že ju robíme dosť dobre. Porovnateľne, ba možno aj lepšie ako naši zahraniční kolegovia, ktorí majú na jej výkon často úplne iné podmienky.

A teraz to najdôležitejšie: projekty môžeme prihlasovať do 31. júla, tu.

Bea Worls festival a oceňovanie sa uskutoční v termíne od 15. do 18. novembra v Porte. Všetkých povzbudzujeme k prihláseniu prác a držíme palce.